top of page

GÖRGÜ VE ETİKET KOÇLUĞU

Farkındalık/Nezaket/Etik/Görgü Kuralları 

İletişim/Kişisel Gelişim

 

Etiket Fransızca kökenli bir kelimedir (Etiquette) -  nezakete ve doğru davranışlara dair kuralları işaret eder. Bizdeki karşılığı, eskilerin deyimiyle ADAB-I MUAŞERET günümüzdeki ismi ile GÖRGÜ KURALLARI’dır.
 

Nezaket, diğer insanlara karşı nasıl davranıldığını belirleyen, sosyal olarak doğru davranışlarla diğerlerinin konforları ve duygularına saygı gösterme eylemini belirten sözcüktür. 
 

 “İyi Terbiye” diğer insanlara nezaket ve incelikle muamele etmek ve onlara doğru sosyal davranışları göstermektir. Buna en basit örnek olarak da kalabalık bir toplu taşıma araçlarında genç yolcuların ihtiyar ve anne adayı yolculara yer vermelerini gösterebiliriz.

Macha Çayı
Untitled-4_edited.png
Untitled-4_edited.png
Untitled-4_edited.png
Untitled-4_edited.png

Görgü Kuralları Eğitimi

Diksiyon Dersleri

Beden Dili Eğitimi

Stil Danışmanlığı

ETİKET VE GÖRGÜ İLE NEZAKET DEVRİMİNE GİDEN YOL...

Vereceğimiz tüm hizmetlerde kişilerin sosyal yaşamlarında etkin olarak kullanılması gereken “ETİKET” yani GÖRGÜ KURALLARI ve modern “İYİ TERBİYE” yi öğrenmelerini sağlamayı hedefliyoruz.

Bu kuralları hayatlarının tüm alanlarındaki sosyal ilişkilerine entegre eden danışanlarımız daha da düzenli hale gelecek sosyal ilişkileri sayesinde etkileşimde oldukları 360 derecelik çevrelerinde birer İYİ TERBİYE mentoruna dönüşecekler ve tüm bu güzel insanlarla birlikte “Nezaket Devrimi”nin başlaması kaçınılmaz olacaktır.

Ne demiştik, değişim birden başlar. Bir kişiden ve şimdi hemen…

bottom of page